گروه مهندسی سوراسل
خانه / نیروگاه خورشیدی / هزینه احداث نیروگاه خورشیدی ۲۰ کیلو واتی | برآورد اقتصادی هزینه ها از صفر تا صد

هزینه احداث نیروگاه خورشیدی ۲۰ کیلو واتی | برآورد اقتصادی هزینه ها از صفر تا صد

امروزه برای کاهش مصرف انرژی های فسیلی از جایگزین های مختلفی استفاده می شود که یکی از آنان بکار گیری از نیروی خدا دادی خورشید است. با امکاناتی اندک می توان انرژی زیادی از نیروی تابش خورشید به دست آورد. 

انرژی خورشیدی در کشورمان به دلیل شرایط اقلیمی ای که دارد به راحتی می شود از آن استفاده کرد. شاید در ساخت آن هزینه ای کرد؛ ولی کم کم از بسیاری هزینه ها کم می شود. هم اکنون نیز در برخی از جاها از این نوع انرژی استفاده می شود. در کنار این دولت هم سرمایه گذاران را تشویق می نماید تا از این نوع سوخت استفاده کنند تا جایی که شرکت های خودروسازی بزرگ در پی تولید انبوه ماشین هایی هستند که با نور خورشید راه بیفتند. 

هزینه احداث نیروگاه خورشیدی ۲۰ کیلو واتی بستگی به امکاناتی دارد که نیاز است در آن بکار برده شود. 

هزینه احداث نیروگاه خورشیدی 20 کیلو واتی | برآورد اقتصادی هزینه ها از صفر تا صد

نمایندگی احداث نیروگاه خورشیدی

نمایندگی احداث نیروگاه خورشیدیاز انرژی خورشیدی می توان در جاهای گوناگون استفاده کرد. برای نمونه شما می توانید برخی از لامپ ها و یا دستگاه هایی که نیاز به برق زیاد ندارند را با این انرژی روشن نمایید.

در کنار این، شرکت های گوناگونی در ایران وجود دارند که در کار احداث نیروگاه خورشیدی هستند. این نمایندگی ها را می توان در بیشتر شهرهای کشور پیدا کرد و با آنان در این زمینه صحبت نمود. این شرکت ها در کار فروش و احداث نیروگاه های خورشیدی هستند. 

در این جا به چند شرکت که در این زمینه فعالیت می کنند اشاره می شود:

 • شرکت آراپل 
 • شرکت نیروپارس 
 • شرکت رهصان  
 • شرکت ساتبا  
 • شرکت آریا  
 • و …

این شرکت ها در گوشه و کنار کشور فعالیت می نمایند و می توانید برای احداث نیروگاه خورشیدی به آنان مراجعه کنید. 

برآورد هزینه های ساخت نیروگاه خورشیدی

برآورد هزینه های ساخت نیروگاه خورشیدیبرای ساخت یک نیروگاه خورشیدی نیاز به لوازم اولیه دارد. این لوازم در بازار قیمت های ثابتی ندارد و برای این که بیشتر آن ها خارجی هستند، نمی توان به درستی قیمت آن ها را برآورد نمود. برای این که آگاهی کاملی از قیمت ها و برآورد هزینه ساخت نیروگاه خورشیدی را کرده باشیم، بهتر است به شرکت هایی سر بزنیم که در این عرصه فعالیت می کنند. 

برای ساخت یک نیروگاه خورشیدی به ابزاری مانند این نیاز است:

 • پنل خورشیدی
 • سازه 
 • سیم ارت
 • سیم صاعقه گیر
 • سیم
 • کابل
 • و … 

همه این ها بر علاوه به هزینه نصب آن می تواند گران تمام شود؛ ولی سود خوبی دارد. البته برآورد هزینه ساخت یک نیروگاه خورشیدی بستگی به این مسئله هم دارد که شما نیروگاه چند کیلو واتی می‌خواهید راه اندازی کنید. 

شرایط و ضوابط احداث نیروگاه های خورشیدی در منازل

شرایط و ضوابط احداث نیروگاه های خورشیدی در منازلشرکت های گوناگونی در ایران وجود دارند که در زمینه نیروگاه های خورشیدی در منازل فعالیت می کنند. این شرکت ها که چند تای آن در بالا نام گرفته شد، هزینه احداث نیروگاه خورشیدی ۱۰۰ کیلو وات-، لیست قیمت نیروگاه خورشیدیقیمت نیروگاه خورشیدی خانگی-، هزینه ساخت نیروگاه خورشیدی ۵۰ کیلو وات- و قیمت پنل خورشیدی ۵ کیلو وات- را برای تان اعلام می نمایند.

هر کدام از این شرکت ها شرایط و ضواب احداث را دارند که باید به آن ها سر بزنید. 

در این زمینه بهتر است که با خود شرکت ها وارد معامله و گفتگو شوید. 

سرمایه گذاری جهت ساخت نیروگاه های خورشیدی

سرمایه گذاری جهت ساخت نیروگاه های خورشیدیسرمایه گذاری جهت ساخت نیروگاه های خورشیدی بستگی به این دارد که شما چه نیروگاهی می خواهید بسازید. 

اگر قصد دارید نیروگاه خورشیدی۱۰۰ کیلو وات- احداث کنید و یا می خواهید نیروگاه خورشیدی۱۰ کیلو وات– بسازید، سرمایه گذاری در آن ها طبعاً فرق می کند و هر کدام شان به اندازه ابزار و وسایل و همچنین مساحتی از زمین را که اشغال می کنند، پول نیاز دارد. 

از طرفی برخی از شرکت ها مدعی هستند که می توانند در این زمینه وام احداث نیروگاه خورشیدی- بگیرند که این می توان به یک سرمایه گذار کمک شایانی کند. 

سرمایه گذاری در این بخش کم و بیش دیده می شود و می تواند سود خوبی هم داشته باشد. 

جهت خرید و فروش انواع سیستم های خورشیدی میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مشاوره و فروش: خانم مهندس معصومه خانی
راه های ارتباطی:
شماره تماس: 09120583479
آدرس کانال: souracell@
پست الکترونیکی: sourasolarcell@gmail.com

مطلب پیشنهادی

هزینه راه اندازی نیروگاه خورشیدی توسط مرکز تخصصی در اراک

هزینه راه اندازی نیروگاه خورشیدی در اراک نیز بسته به عوامل هایی می باشد که باعث افزایش یا کاهش هزینه ها در احداث نیروگاه می شود به طور مثال مقدار استفاده شده پن

پاسخی بگذارید

باتری خورشیدی-باطری خورشیدی