گروه مهندسی سوراسل
خانه / نیروگاه خورشیدی / راه اندازی نیروگاه خورشیدی ۱۰ کیلووات به عنوان نیروگاه کوچک مقیاس در اراک

راه اندازی نیروگاه خورشیدی ۱۰ کیلووات به عنوان نیروگاه کوچک مقیاس در اراک

راه اندازی نیروگاه خورشیدی ۱۰ کیلووات در اراک ،  که یکی از تولید کننده های کوچک برق در این استان میباشد طی شرایط هایی ،  راه اندازی گردیده که این نیروگاه تولید برق کوچک توسط سیستم های خاصی که دارند بعد از توید برق ،  مقداری انرژی را برای کاهش مصرف خود ذخیره می کنند که این امری موثر برای تولید به صرفه تر برق از انرژی خورشید میباشد . 

راه اندازی نیروگاه خورشیدی 10 کیلووات به عنوان نیروگاه کوچک مقیاس در اراک

راه اندازی نیروگاه خورشیدی ۱۰ کیلووات خانگی

راه اندازی نیروگاه خورشیدی 10 کیلووات خانگیاحداث نیروگاه خورشیدی ۱۰ کیلووات خانگی در مراحل های متفاوتی و پس از تایید سازمان نیروی تجدید پذیر راه اندازی میشود ،  اما برای ما این سوال به وجود امده که چه روشی وجود دارد تا بتوانیم نیروگاه را به روش مختلف دیگری ،  برای سود بیشتر راه اندازی کنیم . 

یکی از این روش ها که بسیار موثر میباشد ،  بهتر است پنل خورشیدی ۱۰ کیلووات را به پنل خورشیدی ۵ کیلو وات استفاده کرد که در این مرحله ،  باعث میشود تا پنل ها به طور جداگانه نیرو تولید کرده و به یک مرکز ذخیره متصل باشند . 

  • این روش در مکان هایی بسیار مورد اهمیت قرار دارد که تابش خورشید در منطقه به دو نقطه متفاوت بتابد . 

برآورد هزینه ساخت نیروگاه خورشیدی ۱۰ کیلووات در ایران

برآورد هزینه ساخت نیروگاه خورشیدی 10 کیلووات در ایرانبرآورد هزینه نیروگاه خورشیدی توسط یک سری ویژگی های خاصی اندازه گرفته میشود ،  این کار باعث میشود تا هزینه های تقریبا کاملی را داشته باشیم ، و بدانیم که چه مقدار هزینه برای راه اندازی یک نیروگاه خورشیدی ۱۰ کیلوواتی نیاز است . 

  • باید مقدار پنل ها را بیابیم و از اجناس مرقون به صرفه استفاده شود . 
  • باید مقدار زمین لازم را بر اساس تجهیزات و پنل ها بسنجیم .  
  • باید مقدار تجهیزات لازم را بر اساس پنل ها بیابیم 

تجهیزات مورد نیاز نیروگاه خورشیدی در اراک

تجهیزات مورد نیاز نیروگاه خورشیدی در اراکدر سال ۱۳۹۲ که نیروگاه خورشیدی اراک کلید خورد که باعث نبود تجهیزات کافی باعث شد تا این پروژه به مدت یک سال به عقب بیفتد ، که بعد از شروع مجدد به مدت یک سال پروژه به طول انجامید که در سال ۱۳۹۵ کامل گردیده شد . 

اما این تجهیزات مورد نظر عبارت اند از ؛ 

  1. پنل خورشیدی اراک ( صفحه ایی )  
  2. کابل های اتصال قوی برای انتقال برق 
  3. مکانی ایمن برای جلو گیری از برق گرفتگی
  4. مکان مدیریت و ذخیره برق و …  

شرکت های فعال در زمینه انرژی خورشیدی در تهران

شرکت های فعال در زمینه انرژی خورشیدی در تهرانهمگانی ما میدانیم که بسیاری از مناطق ایران در زمینه انرژی خورشیدی فعال میباشند ،  اما تهران هم نیز یکی از بزرگترین تولید کننده برق از نور خورشید میباشد ،  که میتوان در سایت های معتبر اینترنتی لیست شرکت های فعال در زمینه انرژی خورشیدی را مشاهده کرد . 

نیروگاه خورشیدی منفصل از شبکه خانگی

نیروگاه خورشیدی منفصل از شبکه خانگیبرخی از مناطق در کشور وجود دارند مانند ،  منازل مسکونی دور افتاده ،  معادن ،  و بسیاری مکان های دیگر که به دور از تکنولوژی زندگی و فعالیت میکنند ،  اما این به این معنی نمی باشد که از برق و تکنولوژی استفاده ایی ندارند ، این افراد پنل های خورشیدی دارند که به شبکه اصلی متصل نمیباشد و منفصل میباشد که به این مناطق نیروگاه خورشیدی منفصل از شبکه خانگی گفته میشود . 

جهت خرید و فروش انواع سیستم های خورشیدی میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مشاوره و فروش: خانم مهندس معصومه خانی
راه های ارتباطی:
شماره تماس: 09120583479
آدرس کانال: souracell@
پست الکترونیکی: sourasolarcell@gmail.com

مطلب پیشنهادی

راه اندازی نیروگاه خورشیدی برای تولید و فروش برق خصوصی در کرمان

راه اندازی نیروگاه خورشیدی در کرمان کاری بسیار سود آور است. و از طریق فروش برق خصوصی در کرمان می‌توان درآمد بسیار خوبی را کسب نمود. کرمان از جمله استان ‌‌‌‌‌های

پاسخی بگذارید

باتری خورشیدی-باطری خورشیدی